کمیته ارشاد و دعوت پوهنتون پروان نخستین برنامه خود را دایر نمود!

parwan_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۹:۴۹
کمیته ارشاد و دعوت پوهنتون پروان نخستین برنامه خود را دایر نمود!

کمیته ارشاد و دعوت پوهنتون پروان نخستین برنامه خود را دایر نمود! مسئولان در پوهنتون پروان از برگزاری نخستین برنامه‌ی زیر عنوان »اتحاد و یکپارچه‌گی « از سوی کمیته ارشاد و دعوت خبر می دهند. این برنامه که در مقر این نهاد علمی دایر گردیده بود توسط محترم قاری برکت الله حنفی معاون مالی و اداری و نماینده فوق العاده وزارت تحصیلات عالی و محترم محمد حلیم مجددی معاون امور محصلان همگام با مسئول کمیته متذکره گردانندگی میشد، در آن هیئت رهبری، استادان، محصلین و به صدها تن شرکت ورزیده بودند. ابتدا محترم دکتور محمد عزیز کاظم رئیس پوهنتون پروان ضمن خوش آمد گویی مهمانان افزود که الحمد لله در پوهنتون پروان روند ادامه تحصیل مطابق به پالیسی وزارت تحصیلات عالی بدون اندکترین چالش به پیش می رود. آقای دکتور کاظم افزود که یکی از اهداف وزارت تحصیلات عالی جلوگیری از ایجاد صنف های مختلط در پوهنتونها بود که خوشبختانه هیئت رهبری پوهنتون پروان در تطبیق این امر موفق بوده است. در ادامه محترم شیخ شاه محمد عضو ریاست محترم دعوت و ارشاد مقام وزارت تحصیلات عالی پیرامون موضوع به ایراد سخن پرداخت. شیخ شاه محمد افزود که پروان سرزمینی است که در دل و دامانش شخصیت های چون امام اعظم ابو حنیفه رحمه الله را پرورش داده است و مردانگی و شجاعت مردان سرزمین پروان کاپیسا یکی از ولایاتی است که روسها را شکست داد. و در عین حال با انتقاد از مردان این سرزمین در زمان اشغال آمریکا نیز یاد کرد و گفت که نمی دانم چرا در زمان امریکا ها این مردان بسان زمان شوروی وقت عمل نکردند. او یکی از این دلایل را از پاشیده‌گی مردم این سرزمین میداند آقای شیخ مردم را در این محفل باشکوه به یکپارچگی در برابر متجاوزین و مداخله گران دعوت نمود. آقای شاه محمد در بخشی از سخنانش خطاب به محصلین افزود که چانس خورده گی های روس و امریکا و اروپا تلفن همراه می سازد و دست باز در ساختن تکنالوژی دارد اما محصلین کادر و درجه اول ما بلدیت و استفاده درست موبایل همراه را ندارند. آقای شیخ شاه محمد مکرراً حاضرین در این برنامه را به یکپارچگی اخوت و برادری دعوت نموده اضافه نمود که چرا مردم ما متوجه نمی شوند که دیگران ما را به بهانه های گوناگون از هم جدا می سازند و در سخنانش پشتون، هزاره، تاجیک و همه اقوام این سرزمین را برادر همدیگر عنوان نموده افزود که ما محتاج کمک های خارجی ها و سازمان ملل متحد نیستم. آقای شاه محمد حاضرین محفل را دعوت کرد اگر به هم برادر باشیم میتوانیم بر آمریکا تعزیرات وضع می کنیم. شیخ شاه محمد افزود که کشورهای جهان باید بدانند که افغانستان هیچ وقت مورد تحریم قرار نخواهد گرفت. در بخشی از این برنامه محصلین به خوانش ترانه های اتحاد دوستی و برادری نیز پرداختند که به گرمی این محفل افزوده بود. درختم این برنامه محترم دکتور عبدالحق حنیف معاون امور علمی پوهنتون به حیث مسئول کمیته ارشاد و دعوت این پوهنتون ضمن قدردانی از مهمان برنامه و اشتراک کننده‌گان و همه همکاران اظهار قدردانی نموده افزود که این نخستن برنامه کمیته ارشاد و دعوت در این نهاد علمی است و این کمیته در نظر دارد برنامه های دعوتی اش را برای تنویر اذهان محصلین و عامه مردم و معرفی و خوبی ها و مزایای نظام امارت اسلامی برنامه های دیگری در راه است. آقای دکتور حنیف همچنان اضافه نمود که در برنامه های بعدی ان شاه الله با حضور پُر رنگ و مهمانان همچون شیخ صاحب شاه محمد پذیرای شما عزیزان خواهیم بود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۹:۴۹
Background image

کمیته ارشاد و دعوت پوهنتون پروان نخستین برنامه خود را دایر نمود!

کمیته ارشاد و دعوت پوهنتون پروان نخستین برنامه خود را دایر نمود! مسئولان در پوهنتون پروان از برگزاری نخستین برنامه‌ی زیر عنوان »اتحاد و یکپارچه‌گی « از سوی کمیته ارشاد و دعوت خبر می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۹:۲۲
Background image

شورای علمی پوهنتون پروان دایر گردید!

دوشنبه 28 سنبله 1401
23 صفر 1444
شورای علمی پوهنتون پروان دایرشد!
شورای علمی پوهنتون پروان به رهبری محترم دکتور محمد عزیز کاظم رئیس پوهنتون، معاونین محترم امورعلمی، مالی وادرای، امور. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۱ - ۱۵:۴۲
Background image

پوهنحی انجینری پوهنتون پروان با ریاست شهر سازی تفاهمنامه همکاری امضاء نمود

پوهنحی انجینری پوهنتون پروان با ریاست شهر سازی تفاهمنامه همکاری امضاء نمود.
مسولان در ریاست پوهنتون پروان از امضاء توامیت همکاری با ریاست شهرسازی این ولایت خبر می دهند.
دکتور محمد عزیز. . .

BACK TO NEWS